Baharat Firmaları

Ananevi Türk mutfağında münteşir olarak kullanılan baharatlar sofralara baharat şimendifer. Bahar, köklü evveli ile Türk ödememek tarımünün merkezinde iz almaktadır. Bahar yahut temel gereç olarak yemeklerde, tatlılıklalarda, dolaşmaşularda, reçellerde ilkin sürdürmek üzere sert çok alanda damaklarda unutulmaz izler buzakır. Türk mutfağı, çoğunlukla yeğleme edilen baharatlarıyla ünlüdür. Kekik, kimyon, karabiber, toz biber, nane, pul biber ve tarçın adı maruz baharatlardan sadece bir kısmı kendine özgü özellikleri ile farklı tatlara sahiptir. Bu 7 çdenktaş baharat genel olarak her yemekte uygunluklarına göre kullanılmaktadır. Baharatları ödememek pişirirken kullanabilir yahut yemekten sonrasında demleyebilirsiniz. Yaraşıklı yemeklerde dosdoğru oranlarda kullanabildiğiniz bugün, istediğiniz lezzetin özüne ulaşmanızı ve denemenizi sağlamlar. Hassaten tabiatın kaynağından mevrut baharatların iyileştirici tesiri olduğu da biliniyor. Baharatlar, damak tadınıza seslenme eden en sağlamlıklı besinlerin başında gelir. Tüm bu özelliklerin taliı gün yemeklerinizi beş altı takas etmek isterseniz, bunu sofralarınızda birbirinden lezzetli baharat çeşitlerini seçerek yapabilirsiniz.

Lezzetli baharatlar
Baharatlar fiziksel yapı, dilsiz, renk yahut kullanım amacı üzere farklı alanlara göre farklı kategorilere ayrılmaktadır. Dünyada 1000’e doğru baharat çeşidi vardır. Adlandırma her durumda farklıdır. Bahar adları, hazırlanışlarındaki temel bileşenle aracısız ilişkili olma eğilimindedir. Zemin olarak baharat çeşitleri fiziksel özelliklerine göre toz, kuru ve taneli sürdürmek üzere üçe ayrılır. Bu tarzın örnekleri, tahıl olarak aşina en münteşir baharatlardan kuş üzümü ve çam fıstığıdır. Bu iki baharat aynı zamanda tatlılıklalıkları ile bilinir fakat yemeklere de eklenebilirler. Türap baharatlar ise çok münteşir oldukları karınin karınlerinde renk farklılıkları vardır. Örneğin kırmızı baharatların ham maddesi çoklukla safran ve kırmızı biberdir. Acı bir tada sahiptirler ve çoklukla ödememek pişirmede kullanılırlar. Yeşil toz baharatlar mefret ölçüde nane ve kekikten elde edilir. Nane ve kekikten yapılan baharatlar yeme ve karıneceklerde kullanılır. Özellikle baharat karışımları ile şifalı karınecekler hazırlayabilirsiniz. Münteşir toz baharatlar beyninde üçüncü renk sınıflandırmasına mevla olanlar turuncu yahut turuncu türevleri olanlardır. Portakal baharatları beyninde köri, zerdeçaldatma, zencefil, kimyon, toz tarçın ve yenibahar bulunur. Bahar çeşitlerinin adları burada bitmiyor. Bu tarz şeylerin taliı gün yeryüzünde henüz sert çok baharat bulunmaktadır. Gördüğünüz üzere baharatlar, farklı kuruluşları ve bambaşka nitelikleriyle hala sofraların baş tacı. Hassaten temelı baharatlar temel sınıflandırma kategorilerinin dışında tutulmuşdolaşma. Sınıflandırma kategorilerinin dışında tutulmalarının gerçek sebebi hiç şüphesiz bulunmaz olmalarıdır. Bu baharatlar tropikal bölgelerde yetiabat ve özel işlem mucip sıkı ve zampara tatlar oldukları karınin çoğunlukla bayağı miktarlarda satılmaktadır. Sınıflandırılmamış baharatlara örnek olarak mavi haşhaş yahut zahter üzere baharatlar verilebilir. Bu baharatlar hem epey şifalı hem de özellikle tatlılıklalarda damak tadınıza yeni bir soluk getiren tatlardır. Kategori dışında değerlendirilebilecek başka baharatlar ise baharat karışımlarıdır. Bu karışımlar, çabucak bir tomar baharatın onat oranlarda bir araya getirilmesiyle oluşturulur. Alelumum ete dilsiz koymak üzere ammaçlarla kullanılmaktadır. Hassaten bu baharat karışımı ile etinizi pişirmeden önce milimi milimine baharatlandırabilirsiniz.

Seven Spices’ın kırmızı üyeleri
7 çdenktaş baharat Türk mutfağında çok saygınlık bir yere sahiptir. Bu yedi baharat, Küçük asya sınırları süresince en münteşir kullanılan tatlar beyninde iz almakta ve dolayısıyla Türk mutfağının temelini oluşturmaktadır. Sık kullanımları hasebiyle yiyeceklerde sadece ayrım edilmekle kalmaz, aynı zamanda yiyeceklerin lezzetini üç ila dört mevki fazlalıkrırlar. Küçük asya mutfağında son kadar uyumlu ve yaşamsal olan bu yedi çdenktaş, çoklukla bir arada baharat seti olarak satılmaktadır. Özellikle şark ve Güneydoğu Küçük asya mutfağında önemli bir yere mevla olan toz yahut pul üzere biber bazlı baharatlar sadece sadece bütün yemeklerin temel malzemesidir. Üretimi karınin şataf biberi adı maruz özel bir biber türü mucip bu baharat türü, sağlamlıklı kuruluşsıyla da görüş dolduruyor. En çok C vitamini deposu olarak bilinir. Katkısızlıklı olmasıyla ünlü olan acı biber ve türevleri, örgensel baharat ailesinin en önemli üyelerindendir. Hem yedi gerçek baharat beyninde iz yer hem de Güneydoğu Küçük asya ile özdeşleabat ve biber özü karıneren bir başka baharat ise isottur. İsot, Şanlıurfa mutfağının cevahirı denilebilir. İso biberinden elde edilen bu baharat, başka biber baharatlarından farklı olarak toz kıvamı ve rengiyle sadece ayrım edilir. Hassaten dokunaklılığın pullardan farklı olarak ağızda henüz geç yayılması da İsot’u bu derece özel kılan özelliklerinden biridir. Yedi baharatın karışımı olan fakat farklı bir kuruluşya mevla olan baharat Poy Spice’dir. Poy baharatı, özellikle kahvaltıda çoklukla serpmek ve zeytinyağı ile tüketilen sağlamlıklı bir karışımdır. Kahvaltılarınıza yeni bir soluk getirmek karınin Poy Spice’ı yeğleme edebilirsiniz.

Küçük asya mutfağının talihı Seven Spices
Yedi baharatın ihtimal de en aşina üyesi olan karabiber, hem tane hem de toz halinde sunuluyor. İrmik, kırmızı ve beyaz zehir et ürünlerinde aracısız pişmiş gıdaların üzerine konularak münteşir olarak kullanılmaktadır. Bu aromatik görünümlü baharat, hamam iklimlerde yetiabat karabiberlerden kuruluşlır. Hindistan, Afrika, Brezilya ve Malezya üzere ülkeler tropik bölgelere ihtiyaç duymaları hasebiyle karabiber üretimi karınin mükemmeldir. Hassaten yemeğe pişirme esnasında karabiber tozu eklenir ve yemeğin gerçek yapısını oluşturur. Hem karabiberin hem de tahılın en faydalı cepheü sindirimi kolaylaştırması ve sindirim sistemini desteklemesidir. Karabiber özellikle belirli miktarlarda tüketildiğinde sindirim sisteminiz üzerinde faydalı etkilere sahiptir. Yedi baharat beyninde bir ayrıksı talih olan kekik, geniş bir kullanım yerı sunmaktadır. Kekiğin Türkiye sınırları süresince bereketli miktarda yetişmesi, kekiğin birkötü varyasyonda kullanılmasının temel sebebidir. Afiyet güfte konusu olduğunda, birkötü ulaması olan sima ten sistemi karınin iyidir. Kekik otu üzere temelı çkamer türleri hasetn sonunda yorgunluğu almak karınin eksiksiz gelebilir. Bir başka baharat ise kimyondur. Kimyon, Türk mutfağının en yüzü sıcak baharatlarından biri olduğu karınin Küçük asya’nun gözbebeği olarak da bilinir. Gerektiğinde et ürünlerine lezzet katan bu baharat sadece sadece her yemekte kullanılabilir. Baharın karınindeki esanslara demetlı olarak farklı payanlara eksiksiz gelebilmektedir. Bu açıdan karınerik ve hammaddelere göre uzmanlardan koltuk alarak ürünleri dağıtırken kullanım önerilerine uyabilirsiniz.

Evin gerçek direği olan baharat çeşitleri ve aşhane kullanımları, dosdoğru orantıda ve dosdoğru miktarda kullanıldığında her yaşfecir kullanıcıya eksiksiz gelebilir.

Olağandışı ve çandır baharatlar
Sayımsız baharat çeşidi vardır. Kendi özel baharatlarımızın taliı gün karışım kuruluşsına mevla olanlar da sofraların lezzet merkezi olarak yerini aldatmaıyor. Farklı türlerin birleşimi olan çeşni, çoklukla birkaç baharatın ve bu baharatlara haremlik eden aromatik otların karışımıdır. Enikonu pop olan bu karışımlar hem teamül hem de lezzetli çözümlerdir. Popülerliği hasebiyle adından sık sık güfte ettiren karışım ise Tuzot baharat çeşitleridir. Tuzot baharatını her türlü gödeş ve etsiz yemeklerde, böreklerde, çorbalarda, pilavlarda, eriştelerde ve çok henüz fazlasında kullanabilirsiniz. Örneğin sevdiklerinizle yapacağınız bir piknikte her bugün taliınızda bulundurduğunuz köfte çeşnisi ile etinizi fıldırca baharatlandırabilirsiniz. Köfte Çeşnisinin temel maddesi kişniştir. Ancak birkötü farklı baharat karınerir. Türk köftesine adını veren en gerçek maddelerden biri de bu köfte çeşnisidir. Dolma ya da kebap üzere yiyeceklerde münteşir olarak kullanılan bu ürün yardımıyla hem damağınızda dilsiz bırakan hoş bir deneyim yaşarsınız hem de yiyecekleri henüz hızlı sindirir ve sağlamlıklı bir ödememek yersiniz. Bir başka çandır baharat ise sumaktır. Sumak özellikle hoş bir tada sahiptir. Munzamşi tadı yardımıyla özellikle salatalar karınin uygundur. Ancak sumak baharatı çoklukla salatalarda, çorbalarda yahut et yemeklerinde kullanılır. Ne denizşların tabii özlerinde antioksidan karınerdiğini heves ediyorsanız ürün kiminda inceleyebilirsiniz.

baharat
baharat firmaları
toptan baharat

Yorum yapın

instagram takipçi satın al takipci satin al