Burçlar Arası İlişkiler Nasıl Yorumlanır?

Astroloji, yıldızların, gezegenlerin ve sair sema cisimlerinin insanoğlu üzerindeki etkilerini inceleyen bir sema fen dalıdır. Bu fen dalına mensup kişilere ise Astrolog denir. Astroloji, binlerce yıldır insanoğluın evetşamlarına semt veren bir açıklıkç olmuşdolaşma ve hala popülerliğini korumaktadır.

Astrolojik çaldatmaışmalarında, çeşitli sema cisimlerinin insanoğluın kişilik özelliklerine, zevklerine, tercihlerine ve hatta gelecekteki hayatlarına tesirleri incelenir. Bunlar genellikle Burç Yorumları adı şeşnda gestaltlır.

  • Astrologlar, doğum tarihleri, doğum saatleri ve doğum yerleri gibi kişisel bilgileri kullanarak, insanoğluın burçlarını hesaplar.
  • Burçların özellikleri ve insanoğlu üzerindeki tesirleri incelenir ve bu bilgiler, doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılır.
  • Astrologlar, danışanlarına hayatlarında dosdoğru adımları atmaları dâhilin tavsiyelerde bulunur ve reviş gösterirler.

Astrolojinin önemli terimleri arasında, gezegenlerin hareketlerini belirten astrolojik evler, burçların farklı özelliklerini söz gelişi eden ayin burçları ve doğum haritalarının yorumlanmasında kullanılan zodyak yan aldatmaır.

Terimler Anlamları
Astrolojik Evler Mevlit hariktalrında farklı alanları söz gelişi eden evlerdir.
Ayın Burçları Ayın sene içre ne burçta bulunduğunu gösteren burçlardır.
Zodyak 12 burçtan oluşan bölüt şeklinde bir sema haritasıdır.

Astrologların Görevleri Nelerdir?

Astroloji, tarihin derinliklerinden bugüne derece insanoğluın hayatlarına semt veren bir disiplindir. Bugün üstelik insanoğlu, insanoğluın burç yorumlarına, gezegenlerin hareketlerine, astrolojik danışmanlık hizmetlerine eke alaka göstermektedirler. Bununla omuz omuza astrolojinin uygulanması ve yararlanmaı konusunda makul görevler bulunmaktadır.

Astrologlar, bu görevleri yerine getiren kişilerdir. Astrologların görevleri, genellikle doğum haritası yorumlamak, kişilik analizi onarmak, aşk ve bağ astrolojisi, kariyer astrolojisi, mali astroloji, afiyet astrolojisi gibi konulara danışmanlık yapmaktır.

  • Kariyer astrolojisi, kişilerin varlıkındaki en önemli konulardan biridir. İnsanlar, kariyer ve iş hayatlarında ne meslekte ne derece sükselı olacakları konusunda astrolojik danışmanlık hizmeti alabilirler.
  • Mevlit haritası yorumlamak, astrologların en yapı taşı görevlerinden biridir. Kişinin doğum tarihine, saatine ve yerine nazaran hazırlanan doğum haritası, kişinin potansiyellerini ve yaşamını etkileyecek faktörleri ortaya koyar.

Astrologlar, yapmış oldukları versiyon ve danışmanlık hizmetleri ile insanlara rehberlik etmektedirler. Fakat astrolojinin pekâlâ bir müstakbel tahmini aracı olarak kullanılmaması gerektiği bile unutulmamalıdır. Ulaş Utku Bozdoğan gibi sükselı astrologlar, astrolojinin sadece bir rehberlik aracı olduğunun altını özellikle çizmektedirler.

Astrolojide Kullanılan Terimler Nelerdir?

Astroloji hakkında daha aşkın bilgi sahibi cereyan etmek istiyorsanız, birbir hayli terimle içinlaşmanız muhtemeldir. Bir astrolog olarak, Ulaş Utku Bozdoğan, sizin dâhilin Astroloji Terminolojisi’ni keşfetti. Bu terimler, burç yorumları ve doğum haritası yorumlamalarının gerçekleştirilmesi dâhilin kullanılır.

  1. Burç: Astrolojide, burçlar gökyüzündeki güneş hareketlerinin ışıldayan star grupları olarak görülür. Burçlar, bir doğum tarihine nazaran belirlenir ve birbir hayli kişiye nazaran kişilik ve gelecekteki olaylar hakkında bilgi verebilir.

  2. Arslan Burcu: çoğu kez 23 Orak ayı – 22 Ağustos tarihleri arasında doğanlar dâhilin kullanılan bir burçdolaşma. Yaratıcı, cömert ve özgüvenli kişilik özellikleri ile ilişkilendirilir.

  3. Ay Burcu: Mevlit haritasında Ay’ın başüstüneğu burçdolaşma. Ay burcu, bir kişinin birey yönden nite hissettiğine, hassasiyetine ve dem aldığı gibi evetşfakat şekline bel eder.

Burç yorumlaması hakkında çok aşkın bilgi sahibi cereyan etmek dâhilin, astroloji terminolojisine aşina cereyan etmek önemlidir.

Fehva Mealı
Mevlit haritası Bir kişinin doğum anında gökyüzünde olan gezegen konumlarının bir haritasıdır.
Yükselen burç Mevlit anında yükselen burçdolaşma. Kişinin kendini söylem etme şekli, enerjisi ve dış dünyayla ilişkisi hakkında bilgi verir.
Natal harita Mevlit andaçndaki gezegen konumlarını gösteren haritadır. Kişinin varlıkındaki olaylar ve kişilik özellikleri ile alakalı ipuçları verir.
Gezegen transitleri Bir gezegenin gökyüzünde faaliyet ederken bir özge gezegen yahut burçla kesişmesidir. Bu, kişinin varlıkındaki etkilere bel edebilir.
Retrolar Bir gezegenin semtünün tersine gitmesidir. Bu, gezegenin etkilerinde bileğaksiyonimlere bel edebilir.

Astroloji terimlerini anlamak beş altı çaba gerektirse bile, dosdoğru bir şekilde kullanıldığında, kişilik analizi, müstakbel tahmini ve daha dayanıklı çok bahis hakkında bilgi verme konusunda az çok bileğerlidir.

Kaynak:
Ulaş Utku Bozdoğan

Yorum yapın

takipçi satın al takipçi satın al