istanbul logo tasarım firmaları

online logo tasarım

Logo nedir? Lügat valörı olarak temel huzurlığı dilimizde amblem olan, bir emekin, faaliyetin, organizasyonun yapısını, valörını, karakterini sembolize fail şekillerdir. Bir logo tasavvurı anlamsal olarak emekletmenin yahut organizasyonun sütun olarak yaptığı emeki sembolize edebileceği kadar, markanın kendi valörı ile bile sembolleştirilebilir, hatta temelı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı ciğererik ve anlamlara malik olabilir.

Sorusu sorulduğunda lügat valörının dışında, biryoğun logo ve amblem çeşidi vardır. Logo tasavvur esnasında tasavvurı yapacak olan can yahut kuruma neyin ve ne aktarıldığı enikonu önemlidir. Başka taraftan logo tasavvur çallıkışmasını yapacak can yahut kurumun sizi ne anladığı ve logo çallıkışmanızı ne bileğerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, emekletmenizin ve bundan ahir çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo tasavvur çallıkışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol bileğil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin bileğemektirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik ciğerin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo bileğil, logotype denilir. Logotype yekten çok iş düzı ile faaliyette bulunan şirketler ciğerin elan çok tercih edilebilir. Sessiz bir sektörde canlılık gösteren emekletmelerin çoklukla logoları sektörü temaşa eder. Ancak yekten aşkın sektör ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda belirtmek imkansızdır.

Logo ne emeke yarar?
İşletmeler ciğerin logo yahut logotype eğer olmazsa olmazlardandır. Her ne markası sıfır bir işletme eğer olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz ahit aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile birlikte gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, he aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Eski halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan bayağı bellik olmaları kıl payı imkansızdır.

Bu sebeple emekletmenize kurumsal bir tasar hazırlayarak yolunuza muhakkak adımlarla devam edebilmek adına “logo tasavvur” çallıkışması ile mirlayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kadar bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazısını (logotype) deyiş eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta bazen kişilerin bir zahirte tanınmasını sağlayıcı emekaretlerdir. Tipik bir logo firmaların ayrım edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı renk, font, şekil ve görsellerdir.

şekersiz, zahmetsiz anlaşılır, geçekırlanması zahmetsiz, mümkün başüstüneğunca azca sayıda renkten oluşmalıdır. Her çtay baskı ve kısım tekniği ile sorunsuz kullanılabilir olmalı, çok önemsiz ölçülerde inceliklar kaybolmamalı, çok büyük ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçübile ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik şirket ya da ürünlere ilişik logolar ile karışıklığa vesile vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya büyük hüsran verir.

Logo tasarımcıyı bileğil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili organizasyonun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin içeriğine mütenasip olmalıdır. Hatta kurumun kendisini ne tanımladığı ve kurumu yansıtan kavramların neler bulunduğunu bilmek logonun tasavvur aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin tarafıdizi gerek rengi gerek şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü ahit bile dürüstılda lakırtııcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişik ürün ya da şirket ciğerin logo tasarlanacağı ahit o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine bili sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı ahit simgenin taşıyacağı valör hizmetında bu bili çok önemlidir.

online logo tasarım

Yorum yapın

instagram takipçi satın al takipci satin al