Piyano Kursu ankara

Tabiattaki bütün güzelliklerin davetine açık olan çocukların, kişiliklerinin şekillenmeye esasladığı senelerde tanıdıkacakları muaddel sanat aktivitelerinden artı olarak etkilendikleri aartıkr. Bütün bu sanat dalları arasında hiç şüphesiz, müziğin ayrıcalıklı bir yeri vardır. Çocukların fiziki, bilişbaskın ve toplumsal gelişimleri karınin eğitimciler, er evetşta edinilen olumlu müzikal tecrübelerin önemini vurgulamaktadırlar.

Çocuğun müzikle kurduğu münasebet, ana karnında süregelen tabii bir ilişkidir. Valide kalbinin ritmik atışlarını dokuz ay içinde dinleyen çağa, bilhassa duyularının geliştiği son dönemlerinde, annesinin sesinin farklı tonlarına, bunların anlamlarına karşı romanesk bir bağ geliştirir. Müziği duyabilir, annesinin mırıldandığı melodileri tanıyabilir. Gebeliğin son zamanlarında annesinin söylediği sakin melodileri, doğumundan sonra da tanıdığı ve bunları duyunca sakinleştiği ispat etmiştir.

Dünyadaki her ekinün, kendine özgü ninnileri vardır. Ninni, ana ile çağa arasında yerleşmiş, müzikal bir romanesk bandajdır. Aynı ölçübile hizmetlevseldir bile; annenin, çocuğuna, âlemın uyumak karınin güvenli bulunduğunu belirtmesinin bir yoludur. Erken dönemlerde, çağa – ana – moruk arasında kurulacak çalgı bağı, ileride evetşayacakları romanesk ilişkileri katkısızlamlaştıracaktır. Bebeklikten çısoy çocuk, kendini katkısızlıklı bir yetişgaraz yapacak etkinliklerle fecirışırken, müziğe özel bir ögönen verir. Etrafıyla olan ilişkilerine ve oyunlarına müziği bayıla bayıla ekler. Dış dünya ile ilişkilerinde çalgı, onun karınin yararlı bir muhabere kaynağı haline gelmektedir.

Ülkemizde her ahit savsaklama edilen sistemli ve kapsamı geniş çalgı eğitimi, çın şekillerde çocuklarımıza sunulamadığı karınin, fiziki ve ruhsal gelişimlerinde önemli bir destekten yoksun lakırtıınmaktadır. Burada, teknik bilimleri ve yabancı tat alma organı üzere derslerin çok önemli bulunduğunu alim ve sanat etkinliklerinin çocuğu “derslerinden tuzakıkoyacağını” düşünen ana-babaların da, bilgelik eksikliğinden meydana gelen hataları vardır. çalgı eğitiminin, uzun dönemde bilimsel niteliği olan esasarı içerisindeki şaşırtıcı önemiyle alakalı birkaç mesafeştırmaya arsa verelim:

Ankara piyano kursu

Piyano Kursu ankara

Ankara piyano dersi

Yorum yapın

takipçi satın al takipçi satın al